Submeniu
Utilizatori online

În total sunt 40 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 40 vizitatori

Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 228 pe Sâm Ian 07, 2023 4:22 am

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute

Last Online
Pentru a vizualiza lista utilizatorilor online trebuie să fii autentificat.



Suntem o comunitate gratuită și deschisă,
toată lumea este binevenită.

Clic aici pentru înregistrare

Oradea - Etapa din campionatul national de karting

Despre alte sporturi..

Oradea - Etapa din campionatul national de karting

MesajAutor: marius-ciclistu » Dum Iun 29, 2014 11:01 pm

29.06.2014 La Oradea s-a desfasurat o etapa a campionatului national de Karting.

Probabil uitat de multi, acest sport inca supravietuieste prin pasiunea unor parinti de a-si sustine copii in campionatul national de karting. Desi multi dintre noi stim putine despre acest sport, cum ar fi ca putem sa ne dam cu karturile contracost in diverse locatii, el se dezvolta usor usor in tacere, nefiind popularizat prea mult.

Azi am avut placerea sa asist la o parte din aceasta etapa a campionatului care s-a desfasurat in parcarea ERA SHOPPING PARK ORADEA, pe un traseu desenat cu anvelope si banda printre insulitele de verdeata ale parcarii.

Personal nu am avut contact cu acest sport de la Campionatele nationale din 1997 desfasurate la Odorheiul Secuiesc cand am participat pentru Palatul Copiilor Oradea.Pe vremea aceea pilotam la doua concursuri pe an, unul judetean si unul national. Acum in schimb am descoperit ca de ceva vreme campionatul national se desfasoara in mai multe etape gazduite de cluburile participante in diferite perioade ale anului, foarte similar cu Campionatul national de raliuri.

Va las in continuare sa va delectati auzul cu sunetul motoarelor concurentilor de la clasa Pufo in speranta ca veti deschide ochii copiilor vostri catre acest sport.



Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
Romanians are smart
http://marius-ciclistu.ro
Avatar utilizator
marius-ciclistu
Site Admin
 
Mesaje: 259
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 2:37 pm

Înapoi la Sport & Motorsport

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat

cron