Submeniu
Utilizatori online

În total sunt 45 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 45 vizitatori

Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 228 pe Sâm Ian 07, 2023 4:22 am

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute

Last Online
Pentru a vizualiza lista utilizatorilor online trebuie să fii autentificat.



Suntem o comunitate gratuită și deschisă,
toată lumea este binevenită.

Clic aici pentru înregistrare

Continuam sa investim in fotbal....degeaba!!!

Despre alte sporturi..

Indreptarea atentiei catre sporturile cu rezultate, ar aduce mai multe beneficii sportului romanesc?

DA
1
100%
NU
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 1

Continuam sa investim in fotbal....degeaba!!!

MesajAutor: marius-ciclistu » Mie Iun 15, 2016 9:20 pm

Dupa meciul din aceasta seara dintre Romania si Elvetia, la care am avut inspiratia sa NU ma uit decat vreo 10 min cumulat, fapt pentru care sunt foarte fericit, am gasit motivatia sa scriu acest topic, cu care, cred ca ar fi in asentiment majoritatea sportivilor de performanta romani, EXCLUZANDU-I pe fotbalisti si pe toti cei din jurul acestora.

De condamnat , dupa parerea mea, sunt cei care urmaresc acest sport, PUNCT!

Daca am aprecia sportul in functie de rezultatele pe care le produce pentru tara noastra, am privi catre sporturile care sunt la limita existentei si prin asta le-am "sponsoriza" pentru ca cei care cauta sa faca publicitate isi vor indrepta atentia in aceeasi directie.

Sustinem sus si tare ca am avut generatia de aur si tot speram ca vom mai repeta vreodata acele rezultate. Uitam ca suntem din Romania si ca nu ni se va permite vreodata sa castigam vreun turneu final din cauza faptului ca suntem "saraci" si nu avem putere economica (pentru ca esenta fotbalului este faptul ca genereaza bani pentru un cerc restrans de oameni, cu ajutorul celor care acorda atentie acestui sport, fie ei "saraci sau bogati" ).

Jucati fotbal si incetati sa-l mai urmariti, pentru ca prin asta veti deveni mai sanatosi si nu veti mai genera avere celor care nu merita nici prin efortul pe care il depun si nici prin figurile pe care le au in cap!

Dupa ce Romania va CASTIGA un turneu final veti fi indreptatiti sa spuneti ca acest sport a produs rezultate si ca merita atentia de care se bucura acum.

Si acum va provoc la un exercitiu de gandire logica si va rog sa raspundeti la chestionarul de mai sus.
Romanians are smart
http://marius-ciclistu.ro
Avatar utilizator
marius-ciclistu
Site Admin
 
Mesaje: 259
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 2:37 pm

Re: Continuam sa investim in fotbal....degeaba!!!

MesajAutor: marius-ciclistu » Mie Aug 31, 2016 12:16 pm


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Si daca fotbalul a avut aceasta soarta...imaginati-va ce soarta au avut celelalte sporturi in Romania.
Romanians are smart
http://marius-ciclistu.ro
Avatar utilizator
marius-ciclistu
Site Admin
 
Mesaje: 259
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 2:37 pm

Re: Continuam sa investim in fotbal....degeaba!!!

MesajAutor: marius-ciclistu » Sâm Noi 12, 2016 1:08 am

Dupa evolutia nationalei din meciul cu Polonia avem inca un motiv sa nu mai urmarim acest sport pana nu dovedeste prin rezultate ca merita acest lucru.
Am mai pierdut (din fericire doar) 45 min din viata degeaba urmarind prima repriza.


Ma repet. Urmariti sporturile care ne aduc rezultate si care merita!
Romanians are smart
http://marius-ciclistu.ro
Avatar utilizator
marius-ciclistu
Site Admin
 
Mesaje: 259
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 2:37 pm


Înapoi la Sport & Motorsport

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat

cron